fbpx

LeanTalk 1/22: Zhodnocení roku

Ahoj! Zdravím všechny leanaře, aneb fanoušky produktivního života a efektivního fungování firem.

První letošní LeanTalk jsme vydali na téma zhodnocení uplynulého roku. Níže naleznete 10 a 10 otázek, kterými jsme hodnotili náš rok my! Dejte nám vědět, jestli vás hodnocení roku bavilo, jestli jste našli nějaký svůj AHA moment, anebo jestli vás něco překvapilo. A užijte si chvilku pro sebe.

Deset otázek pro revizi uplynulého roku z pohledu zaměstnání anebo businessu.

1) Naplnila jsem svoje očekávání od práce / businessu v minulém roce?

2) Jak jsem v loňském roce měřila svůj progress? Co mi pomáhalo v tom zhodnotit, jestli se nějak posouvám dál, jestli se vzdělávám, jestli rostu? Pomohlo mi tohle měření v něčem? Bylo efektivní? Můžu říct, že díky tomuhle měření vím, že jsem byla v minulém roce úspěšná jako zaměstnanec anebo jako podnikatel?

3) Jaké dovednosti a znalosti jsem nejvíce využívala a byly to klíčové znalosti, které mě posouvaly k mým cílům a úspěchu?

4) Dokážu říct, kde jsem vnímala své slabosti? Kde vidím prostor pro svůj růst?

5) Co mi chybělo, kromě dovedností a znalostí, k ještě většímu rozvoji podnikání, anebo k povýšení? Existuje něco, co mi zabránilo těchto cílů dosáhnout?

6) Jak vnímám spolupráci mého týmu, kolegů, podřízených? Měla jsem možnost jim nějak pomoct v jejich vlastním pracovním rozvoji? Udělala jsem pro ně v minulém roce něco pozitivního?

7) A naopak stalo se v mém pracovním kolektivu něco negativního? Jak jsem to vnímala? Co mi to dalo, proč konflikt vznikl? Vyřešili jsme jej?

8) Na jakých cílech jsem pracovala v loňském roce? Podařilo se je splnit?

9) Co bylo z mého pohledu hlavním faktorem, že jsem svých pracovních cílů dosáhla anebo naopak nedosáhla? Dokážu to objektivně zhodnotit? Najít něco, na čem lze pracovat? Co nebylo pouze vlivem věcí a situací, které nedokážu ovlivnit?

10) Jsem spokojená s uplynulým rokem a svojí prací? Naplňovala mě moje práce? Bavila mě? Jsem v ní ráda?

Deset otázek pro revizi uplynulého roku z pohledu osobního života

1) Za co jsem loňskému roku vděčná? Co klaplo, co mi fungovalo, co se nejvíce povedlo?

2) Co bylo pro mě největší výzvou a co naopak největším zklamáním uplynulého roku?

3) Čemu jsem v uplynulém roce věnovala nejvíce času a energie?

4) Kde vidím neúspěch, anebo kde věci nedopadly dle mých představ a jak jsem se z toho poučila? Co mě to naučilo? Co mi to dalo?

5) Kdybych se vrátila do ledna roku 2021, co bych si dala jako předsevzetí?

6) Co mě v minulém roce nejvíce překvapilo?

7) Kdo je osobou, za kterou jsem byla v minulém roce nejvíc vděčná? Nebo jich je víc? O koho jde a proč? Ví o tom? Dala jsem to tomu člověku najevo?

8) Co si myslím, že udělalo minulý rok opravdu nezapomenutelným?

9) Co vnímám jako můj nejdůležitější, nejzásadnější anebo nejlepší rozhovor s někým za rok 2021 a proč tomu tak je?

10) Kdyby byl rok 2021 film, jak bych ho popsala? Co se v něm stalo? Jak by takový film měl skončit? Anebo by měl pokračování?

Přeji vám všem jen to nejhezčí ohlédnutí za uplynulým rokem a vše nejlepší do toho nového. A to za celý tým webu průmyslovéinženýrství.cz.